Darovat na Křídla pomoci

Věra S., 88 let

Mozková obrna Potřebuje 25 hod./měs. ~ 3 250 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Červenec Chybí 6,9 hodin
Srpen Chybí 25 hodin
Září Chybí 25 hodin
Chybí 56,9 hodin ~ 7 400 Kč
Celkem již bylo darováno: 416 550 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ VĚRY

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

Jak se má Věra

Dobrý den zdraví vás tentokrát asistentka Jarka . Bohužel paní Salačová je stále v nemocnici kam ji chodím navštěvovat.Zatim to nevypadá že jí pustí domů.Moc vás pozdravuje a za vše děkuje.Jarka Uhlířová

Tento měsíc naše Věrka byla jen v domácí péči protože se jí vrátily její staré rány a v této době je od 29.4. v nemocnici v Duchcově. Samozřejmě jsme se všichni o ní starali, sestřičky ,asistentky všechno jsme obstarávali, ať nákupy, léky, doktory atd. Pevně doufám, že se naše Věrka vrátí brzy domů a bude zas spokojená. Moc vás pozdravuji. Asistentka Věrky, Uhlířová

Paní Věrka se vrátila z nemocnice ale stále leží v posteli a léčí se, je stále ještě slabá.Vsichni se o ní staráme.Dochazí denně zdravotní sestra .Ale začíná nám už svítat a lepší se to.Moc vás všechny srdečně pozdravuje.I já vás všechny moc zdravím a opět se ozveme Uhlířová.

Dobrý den zdraví vás opět paní Věrka.Tento měsíc uběhl jako voda.Ale nedalo se moc toho dělat.Dost proležím v posteli.Využívám toho že je venku ošklivě a nabírám sílu na jaro.Asistentky mě velmi pomáhají ,chodí mě vyřizovat různé pochůzky ať se to týká léků nebo nákupu.Moc se těším až bude hezky a já budu zase jezdit venku.Moc vás všechny pozdravuji přeji hodně zdraví vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka tento měsíc jsem měla docela dost rušný.Musely jsme připravovat vánoce nakupovali jsme drobné dárečky . Asistentky mě pomohly úplně se vším, strojili jsme stromeček ,balili dárečky,nakupovali pomohli s přípravou vánoční výzdoby i s večeří no prostě kdybych neměla asistencí tak nevim jak bych vše zvládala,vánoce byly moc hezké.chtela bych vám všem popřát do nového roku hodně zdraví a štěstí a lásky vaše Věrka

Více

Vzkazy