Chci darovat

Věra S., 85 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Červenec Chybí 4,5 hodin
Srpen Chybí 30 hodin
Září Chybí 30 hodin
Chybí 64,5 hodin ~ 8 380 Kč
Celkem již bylo darováno: 295 860 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Věry

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

 

Jak se má Věra:

Zdraví vás paní Věrka v měsíci květnu přesto že počasí nebylo moc přiznivé bylo u nás v Teplicích zahájení lázeňské sezóny.Bylo zde hodně hudebních souborů jejich program byl zajímavý. Vystupovaly zde mažoretky a také došlo ke svěcení pramenů. Chtěla bych vám podekovat za váš příspěvek který mě pomáhá ze si můžu  občas dovolit jít na kulturní akce, také si zaplatit asistenční služby. Děkuji moc Vaše Věrka .

Dobrý den zdraví vás paní Věrka. Tento měsíc jsem využila krásného počasí a často jsem jezdila do parku. Všechno krasne vykvetlo a vonělo. Také jsem navštívila hřbitov ve Slavětíne kde mám hrob svých příbuzných. Jinak se mám dobře ,zdraví mě zatím nezlobí .Jsem moc vděčná za vaši pomoc. Zdraví vás Věrka

Dobrý den, zdraví vás paní Věrka jsem spokojena, tento měsíc jsem opět byla na hřbitově položit kytičku protože tatínek měl svátek.nebylo moc hezky, jen sem tam a tak jsem některé dny jsem  trávila doma a koukala na televizi a snažila jsem se něco doma uspořádat a uklidit.jinak se mám Dobře .zdraví vás Vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka v měsíci únoru se vylepšilo počasí a tak jsem se byla podivat na hřbitově na rodiče. U nás v Teplicích v Galerii byl čokoládový festival ochutnala jsem čokoládovou vafli se šlehačkou s kousky jahod bylo to moc dobré.Jinak se mám dobře a jsem ráda že mě přispiváte.Děkuji moc Vaše Věrka.

Opět vás pěkně zdravím tento měsíc jsem slavila narozeniny, ktere jsem si pěkně uzila.S pomocí asistentek jsem udelala krasné pohoštění. Dostala jsem plno dárků a květiny. Hezky jsme to oslavily.Jinak když je dobré počasí jezdím ven na procházku. Zdraví vás Věrka.

Více

Vzkazy