Darovat na Křídla pomoci

Věra S., 87 let

Mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Říjen Chybí 17,9 hodin
Listopad Chybí 30 hodin
Prosinec Chybí 30 hodin
Chybí 77,9 hodin ~ 10 130 Kč
Celkem již bylo darováno: 390 930 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ VĚRY

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

Jak se má Věra

Dobrý den zdraví vás opět paní Věrka v měsíci srpnu počasí nestálo za nic, stále pršelo a některé koncerty na které jsem se těšila se vůbec nekonaly.Ale přesto jsem jezdila do zámeckého parku divat se na kachničky a na labutě které mají malé labuťky.Moje asistentky me pomáhají doma i venku a občas jdeme na kafíčko do cukrárny. Jinak je všechno při starém. Zdravím Vás všechny, Vaše Věrka

Dobrý den zdraví vás opět paní Věrka. V tomto měsíci už to bylo veselejší jezdím na různé akce které jsou u nás v Šanovské mušli hrají tam různé kapely je to moc hezké. Asistentky mě pomáhají s nákupy a doprovází mě i na různé akce. Moc vás všechny pozdravuji. Vaše Věrka

Dobrý den zdraví vás opět paní Věrka v měsíci červnu jsem se zúčastnila zahájení lázeňské sezóny.Bylo to velmi omezené kvůli korona virus byli malé obchůdky a kromě toho počasí nestálo za nic.Ale jedinné co bylo hezké byla muzika po celých Teplicích. Mimo jiné jsem byla na výleťe v Čerčicích kde jsem byla na návštěvě u své sestřenice .Všude mě doprovázely moje milé asistentky.Zdraví vás Vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás opět paní Věrka. V měsíci květnu už je to veselejší už můžeme s asistentkou zajet na hřbitov kde upravíme hrob moji rodiny. Také už můžu nakupovat různé věci. U nás v Teplicích v parku máme dny kdy tam hrají různé kapely a moc hezky se to poslouchá. A tak jsem šťastná že se vše vrací do normálu. Asistentky mě pomáhají stále s nákupem a doprovodem lékaři atd. Zdravím vás a přeji krásné léto Vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás opět paní Věrka tento měsíc jsem byla na hřbitově protože můj tatínek měl výročí úmrtí. Taky jsem byla u lékaře kde se mnou byla asistentka.Doufám že už budou otevřeny některé obchody aby jsme si mohli také něco koupit. Asistentky mě chodí nakupovat obstarávají mě léky a inkontinenční pomůcky zkrátka všechno co potřebuji. Jinak se těším že už snad bude hezky a budu jezdit na delší procházky. Pozdravuji vás všechny přeji hodně zdraví. Vaše Věrka

Více

Vzkazy