Chci darovat

Věra S., 86 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Únor Pokryto
Březen Pokryto
Duben Chybí 14,7 hodin
Chybí 14,7 hodin ~ 1 910 Kč
Celkem již bylo darováno: 329 480 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Věry

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

 

Jak se má Věra:

Dobrý den zdraví vás paní Věrka ,měsíc prosinec byl docela náročnější než jiné měsíce odjížděla jsem vánoční trhy ,sháněla nějaké malé dárečky a něco dobrého .Také u nás v obchodním domě byl na Mikuláše čert a anděl bylo to moc hezké. Navštívila jsem na hřbitově maminku s tatínkem a zapálila jim svíčku. Přeji vám krásný nový rok Hodně štěstí a zdraví do nového roku. Děkuji všem .zdraví vás paní Věrka.

Dobrý den Děkuji za vánoční  přáníčko i ja vám přeji Štastné a krasne svátky a do nového roku hodně štěstí a zdraví. Ještě jednou děkuji Vaše Věrka

Dobrý den zdraví vás paní Věrka tento měsíc jsem byla na svátek dusicek na hřbitově svých rodičů .Jezdila jsem po obchodech a prohlížela vánoční výzdobu. 24.11.tady byly v obchodním centru čerti kteří byli hrozný přijeli až z Rakouska .jinak se docela těším na vánoce a vánoční pohádky. Přeji krasné svátky Vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka tento měsíc jsem měla docela dost starostí .Byla jsem trhat zub moudrosti a docela to bylo náročnější protoze me museli i zašívat dáseň. Obstaravala jsem květiny na hřbitov a byla jsem na hřbitově ve Slavětíne. V Teplicích v Galerii v obchodním domě byl festival Master scheav na ten jsem se byla také podivat. Jinak se mám docela dobře. Zdraví vás Věrka.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka v měsíci září bylo ještě krasne počasí které jsem využila k procházkám v parku. Každou neděli jsem jezdila na malou Paříž kde jsem poslouchala vystoupení zpěváků a hudebních skupin také se v Šanovské mušli konal den seniorů který byl moc hezký moc se mě líbilo vystoupení mužů z Hořic kteři představovaly mužoretky. JI nakonec se mám vcelku dobře. Zdraví vás Věrka .

Více

Vzkazy