Darovat na Křídla pomoci

Věra S., 87 let

Mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Leden Pokryto
Únor Chybí 29 hodin
Březen Chybí 30 hodin
Chybí 59 hodin ~ 7 670 Kč
Celkem již bylo darováno: 364 910 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ VĚRY

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

Jak se má Věra:

Dobrý den tento měsíc vás zdraví asistentka J.Uhlířova. Paní Věrka je od 25.11. v nemocnici. Do tohoto dne jsme se o Věrku starali, chodili jsme nakupovat a zajišťovali chod domácnosti. Jak bude možnost dáme  Vám vědět, jak se Věrce daří. Držme jí palce. Tímto vás všechny moc pozdravuji a přeji hodně zdraví. JARKA.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka v měsíci říjnu jsem chodila málo ven vzhledem ke korona viru jsem byla doma také mám problémy se zdravím nebylo mě dobře a tak me asistentky chodi nakupovat a starají se o chod v domácnosti. Vaří mě obědy, uklízí a starají se o mě.Doma sleduji televizi a koukám na zprávy. Přeji hodně zdraví vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka na začátku měsíce jsem chodila do parku.Také jsem byla  pozvána do pečovatelského domu kde slavili na zahradě den invalidů. Měli tam docela pěkný kulturní program. Mám tam několik známých, takže jsem si mohla i popovídat. Jinak vám přeji hodně zdraví Vaše Věrka

Dobrý den zdraví vás paní Věrka tento měsíc jsem měla pestrý, byla jsem na módní přehlídce a byla moc hezká. Také jezdím do parku poslouchat Teplický orchestr. Hrají krasně .Mimo jiné jsme měly sraz se svojí třídou. Moc nás už není, sešlo se nás jenom šest. Je škoda že už nám končí léto. Moc vás pozdravuji a Děkuji. Vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka v tomto měsíci jsem spokojena jak je venku krasné počasí jezdím si do parku divat se na labutě a občas si dam zmrzku .také díky vašim příspěvkům jsem si mohla koupit ve zdravotnich pomůckách nové boty.Děkuji za to. Jinak jsem celkem zdravá.přeji vám všem krasné léto.Vaše Věrka.

Více

Vzkazy