Darovat na Křídla pomoci

Věra S., 87 let

Mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Červen Chybí 30 hodin
Červenec Chybí 30 hodin
Srpen Chybí 30 hodin
Chybí 90 hodin ~ 11 700 Kč
Celkem již bylo darováno: 374 020 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ VĚRY

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

Jak se má Věra

Dobrý den zdraví vás opět paní Věrka tento měsíc jsem byla na hřbitově protože můj tatínek měl výročí úmrtí. Taky jsem byla u lékaře kde se mnou byla asistentka.Doufám že už budou otevřeny některé obchody aby jsme si mohli také něco koupit. Asistentky mě chodí nakupovat obstarávají mě léky a inkontinenční pomůcky zkrátka všechno co potřebuji. Jinak se těším že už snad bude hezky a budu jezdit na delší procházky. Pozdravuji vás všechny přeji hodně zdraví. Vaše Věrka

Dobrý den zdraví vás opět paní Věrka. Ještě stále v měsíci březnu jsem moc nechodila ven.Jen jsem byla na hřbitově položit kytičku protože tatínek měl výroční úmrtí a taky svátek. Moje asistentky se o mě starají nakupují a jezdí se mnou k lékaři obstarávají mě zdravotni pomůcky a zkrátka všechno co potřebuji. Těším se že snad už budu moct jezdit ven zatím se trochu bojím.přeji vám hezké velikonoce a hlavně ať jsme všichni zdraví. Vaše Věrka 

Dobrý den zdraví vás paní Věrka minulý měsíc jsem nemohla vůbec jet ven bylo hrozně moc sněhu a zima.asistentky se mnou jezdí na kontrolu do nemocnice protože mám kožní problémy na zádech. A tak mě chodi nakupovat a obstarávají mě různé pochůzky. Vzhledem k  tomu že je skoro všechno zavřené a ani není na co koukat ,nikam moc nejezdím abych se nenakazila.Jen doufám že se všechno vrátí do normálu. Moc vás všechny pozdravuji a přeji hodně zdraví. Vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka. Minulý měsíc se moc nezměnilo, stále jsem doma. Asistentky mě chodi nakupovat starají se o mě. Jednou jsem byla na pošťe vyřizovat doklady a tak mě doprovodila asistentka.Jinak moc nikam nechodím protože ani není kam.Snad až budou trochu jiné podmínky a bude lepší i počasí tak budu chodit ven.zdraví vás Vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka měsíc prosinec jsem částečně přežila v nemocnici na kožním oddělení ,ale vánoce a nový rok už doma a protože ještě nejsem úplně zdravá tak jsem doma a nikam nechodím o vše se mě starají asistentky o nákupy o úklid a hlavně mě připravili hezké vánoce a nový rok. Přeji vám krásný nový rok a hodně úspěchů a hlavně zdraví. Vaše Věrka

Více

Vzkazy