Věra S. - 83 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 50 hod./měs. ~ 6500

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Chybí 92 hodin ~ 11960
Celkem již bylo darováno: 183264 Každých 130 odpovídá 1 hodině péče.

Chci darovat

Příběh paní Věry

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu. Každý nový den považuje za štěstí . I když má velmi omezené pohybové možnosti, snaží se, aby byl pokaždé jiný.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění - mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodiče již nemá. Finance z pozůstalosti pomalu docházejí a paní Věra potřebuje každý měsíc uhradit 50 hodin asistenční péče.

Příspěvky na asistenční péči zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Jak se má Věra:

Paní Věra už je měsíc a půl doma z nemocnice. Ještě to bohužel není úplně ono, ale síla se pomalinku paní Věře vrací. Začíná zase jezdit ven, ale potřebuje pomoc asistentky při návratu domů. Paní Věra je z toho nešťastná, ale snažime se jí povzbuzovat. Všichni doufáme, že se její stav ještě postupně zlepší.

Paní Věra bohužel strávila větší část srpna v nemocnici. Podstoupila nezbytný operační zákrok. Paní Věra už je doma, je velmi zesláblá, ale všichni doufáme a vše pro to děláme, aby zesílila. Snad budou příště lepší zprávy.

Paní Věrka je momentálně v nemocnici. Poslední týden v červenci jí nebylo dobře. Je z toho moc smutná a bojí se, že už se nevrátí domů. Asistence u paní Věrky probíhá i v nemocnici, všichni jí držíme palce, ať je brzy v pořádku a myslíme na ní. Držte jí palce také. Snad budou příště lepší zprávy.

Paní Věrka všechny zdraví. Má se dobře, je spokojená, protože je teplo a svítí sluníčko. Paní Věrka každý den po obědě vyjíždí ven, pokaždé má nějaký program. Někdy jede do parku, někdy má sraz s přítelkyněmi, jindy si trochu zamlsá zmrzlinu. Už začal i čas venkovních koncertů, tam jezdí paní Věra moc ráda. Tak snad pěkné počasí vydrží. Paní Věra děkuje a zase za měsíc ahoj :-)

Paní Věra všechny své příznivce zdraví a děkuje za pomoc. Květen se odehrával ve znamení společenských akcí. Začalo být pěkné počasí, a tak paní Věra využila každé volné chvíle k vyjížďkám ven na sluníčko. Venkovní koncerty má moc ráda. Poslední víkend byla zahájena lázeňská sezona, venku bylo plno stánků a kulturních vystoupení, paní Věrka si víkend užila a těší se na první víkend v červnu. A proč se těší? To prozradíme příště :) Samozřejmě to vše může absolvovat jen díky osobní asistenci, ještě jednou velký dík všem dárcům.

Paní Věra všechny své příznivce pozdravuje. V dubnu byly hlavním tématem Velikonoce. Paní Věrka má ráda na svátky uklizeno a vyzdobeno, a tak se uklízelo, zdobilo a nakupovalo. Jako každý rok přišli koledníci a paní Věrka pro ně měla připravenou výslužku. Všechno proběhlo na jedničku a velkou zásluhu na tom mají asistentky, které k paní Věrce chodí a pomáhají jí. Teď čekáme co přinese měsíc květen :-)

Paní Věra opět všehny zdraví a děkuje za vaše příspěvky. 

V březnu měla paní Věra hodně starostí, jednou z nich byla výměna vchodových dveří. Paní Věrka se toho bála, ale s pomocí asistentky všechno báječně zvládla. V březnu se také oteplilo a svítilo sluníčko, z toho byla paní Věra nadšená a využila všechny volné chvíle k vyjížďkám do parku. Už se nemůže dočkat venkovních kulturních akcí. Mějte se všichni hezky a nashledanou v dubnu.

Paní Věra všechny zdraví. V únoru se konečně oteplilo, roztál sníh i led, a tak po dlouhé době mohla zase ven. Navštívila svou oblíbenou kadeřnici a vyřídila potřebné věci. Bohužel se stala i jedna velmi smutná věc. Paní Věře náhle zemřela její nejlepší přítelkyně. Pro paní Věru to byl poslední blízký člověk. Je z této události moc smutná. Snad bude březen lepším měsícem než únor.

Paní Věra S. všechny zdraví, daří se jí dobře. V lednu se zdržovala paní Věra převážně doma, počasí nepřeje vyjížďkám ven. Je z toho smutná a moc se těší na jaro. Ale v lednu byla i jedna milá událost a to narozeniny paní Věrky. Spolu s asistentkou připravila malé pohoštění a přivítala gratulanty. Byl to povedený den. Teď bude paní Věra vyhlížet jaro :)

Paní Věra Vás všechny zdraví a moc děkuje za příspěvky.

Prosinec byl pro paní Věru náročný měsíc. S velkou vervou se pustila do vánočních příprav. Nakupovala dárečky, pekla cukroví a zdobila stromeček. S pomocí asistentek vše zvládla a vánoční svátky strávila v poklidu. Zejména v tento čas velmi ocenila, že díky asistentkám může být ve svém domově a svátky si v poklidu užít. Proto patří velké poděkování všem, kteří na asistenci přispívají.

Paní Salačová vás všechny zdraví, daří se jí dobře a moc děkuje za vaše příspěvky.

V listopadu se nám trochu ochladilo, ale nevadí. Paní Salačová se pomalu, ale jistě začala připravovat na vánoční svátky. Začíná nakupovat drobné dárečky a pustila se do pečení cukroví. Společně s asistentkami už zvládla upéci tři druhy a ještě bude pokračovat. V prosinci dáme vědět, jak se vánoční svátky povedly. wink

Paní Věrka vás všechny zdraví, daří se jí dobře. V říjnu paní Věra slavila svátek. Uspořádala s pomocí asistentky Jarky malou oslavu, společně připravily košíčky a chlebíčky. Hosté dorazili v hojném počtu a paní Věra měla velkou radost.

Říjen byl pro paní Věrku měsícem příprav, blížily se dušičky a pomalu a jistě se blíží zima. Proto se paní Věra vydávala na nákupy. V zimě už není pěkné počasí, a tak si dělá zásoby potřebných věcí, když může, nakupuje si moc ráda sama.

V říjnu také paní Věra navštěvovala rehabilitaci, bylo to náročné, ale s asistentkami to všechno paní Věra zvládla na jedničku. wink

Paní Věra Vás všechny zdraví a děkuje za dary, které jste jí věnovali na poskytnutí asistence, bez asistence by nemohla být doma.

Paní Věře se daří dobře, užívala si krásného počasí a každý den vyjížděla na procházky, někdy je náročné vše stihnout a vyrazit, ale paní Věra chce užívat posledního sluníčka.  Tak doufejme, že i říjen bude slunečný.

V srpnu se paní Věra S. měla dobře i špatně. Trochu jí potrápily zdravotní potíže, ale neklesala na mysli a i přes menší problémy si letní měsíc hezky užila.

S pomocí asistentek se vypravila každý den ven. Paní Věra jezdila do obchodů, tam se podívala, co mají nového, nakoupila potřebné věci, setkala se s kamarádkami a navštěvovala letní lázeňské koncerty.

O jednom víkendu dokonce navštívila blízké město Osek, tam se konala tradiční pouť. Chtěla se podívat i do místního kláštera, ale ten byl bohužel zavřený, to ale paní Věře nezkazilo náladu a výlet si krásně užila.

Ještě nemohu zapomenout na návštěvu Krušnohorského divadla v Teplicích, tam si společně s asistentkou užívaly Kouzelné flétny od W. A. Mozarta. Představení se paní Věře moc líbilo.

A co dodat více, snad jen, že díky asistenční službě a asistentkám, může paní Věra tohle všechno prožít, protože sama by to nezvládla.

Vzkazy