Chci darovat

Věra S., 85 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Říjen Pokryto
Listopad Chybí 14,2 hodin
Prosinec Chybí 30 hodin
Chybí 44,2 hodin ~ 5 740 Kč
Celkem již bylo darováno: 310 830 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Věry

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

 

Jak se má Věra:

Dobrý den zdraví vás paní Věrka tento měsíc jsem musela navštívit zubaře, udělal mě malou plombu a čeká me trhání zubů moudrosti což musí dělat na sále. Jinak když bylo pěkně tak jsem chodila do parku na promenádní koncert a setkavala jsem se s kamarádkami. Moc děkuji za Vaši finanční pomoc,kterou využívám na asistenční péči, kterou potřebuji na zlepšení kvality meho života. Děkuji Vaše Věrka.


Zdraví vás paní Věrka v tomto měsíci byla velmi Velká vedra a tak jsem je většinou  trávila ve stinu parku,kde každou neděli se koná tak zvaná malá Paříž což jsou koncerty kde vystupují různé skupiny. Také jsem byla na hřbitově zapálit svíčky sve mamince která měla svátek. Děkuji moc za váš příspěvek který využívám na zaplacení asistenční péče a díky tomu mám zaplacení drahých léků a na zakoupení zdravotních pomůcek které jsou velmi drahé. Ještě jednou děkuji zdraví vás paní Věrka.

Dobrý den, zdraví vás paní Věrka v měsíci červnu protože byly krasné a teplé dny jezdila jsem na lázeňské koncerty do Šanovské mušle. Kromě toho jsem každou neděli jezdila do zámeckého parku na kulturní akce. Také byla v Teplicích Velká módní přehlídka která byla v kolonádě s mezinárodní účastí. Jinak se mám dobře a to i díky vašim příspěvkům za které vám mnohokráte Děkuji .Díky jim si mohu zpříjemnit život. Zdraví vás Věrka.

Zdraví vás paní Věrka v měsíci květnu přesto že počasí nebylo moc přiznivé bylo u nás v Teplicích zahájení lázeňské sezóny.Bylo zde hodně hudebních souborů jejich program byl zajímavý. Vystupovaly zde mažoretky a také došlo ke svěcení pramenů. Chtěla bych vám podekovat za váš příspěvek který mě pomáhá ze si můžu  občas dovolit jít na kulturní akce, také si zaplatit asistenční služby. Děkuji moc Vaše Věrka .

Dobrý den zdraví vás paní Věrka. Tento měsíc jsem využila krásného počasí a často jsem jezdila do parku. Všechno krasne vykvetlo a vonělo. Také jsem navštívila hřbitov ve Slavětíne kde mám hrob svých příbuzných. Jinak se mám dobře ,zdraví mě zatím nezlobí .Jsem moc vděčná za vaši pomoc. Zdraví vás Věrka

Více

Vzkazy