Chci darovat

Věra S., 84 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 50 hod./měs. ~ 6 500 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Září Chybí 7,1 hodin
Říjen Chybí 50 hodin
Listopad Chybí 50 hodin
Chybí 107,1 hodin ~ 13 920 Kč
Celkem již bylo darováno: 228 720 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Věry

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

 

Jak se má Věra:

Dobrý den, posílám všem pozdrav. Tento týden byly v Teplicích lázeňské slavnosti. Byla jsem si s asistentkou poslechnout muziku a koupit si páreček, dát si pivečko. Prostě krásné odpoledne.  Děkuji všem dárcům a přeji krásný měsíc. Věrka

Zdravím všechny dárce, jsem moc ráda, že již svítí sluníčko. Často jezdím ven do parku se vyhřívat a užívat jarního počasí. Všem přeji pěkné dny a děkuji za všechny dary. Vaše Věra

Jsem spokojená a mám se dobře. Se svými asistentkami jezdím na nákupy. Vydali jsme se také na hřbitov, položit kytičku na hrob mých rodičů, kteří měli výročí. Jsem moc ráda, že mohu žít doma, moc Vám všem za to děkuji a posílám pozdravy.

Paní Věra zdraví své příznivce. V únoru se měla paní Věra dobře, nic zvláštního se nestalo, jeden z víkendů navštívila festival čokolády v místním obchodním centru, setkala se tam se svými přítelkyněmi a ochutnávala čokoládové pochoutky. Paní Věra se už moc těší na jarní dny a na to, jak bude chodit častěji ven.

Paní Věra všechny zdraví a přeje šťastný nový rok 2018. Paní Věra byla v listopadu pilná, a tak v prosinci neměla tolik práce a užívala předvánoční náladu. Navštívila vánoční trhy a předvánoční akce, které se konaly ve městě. Doma si udělala vánoční výzdobu, společně s asistentkou ozdobila stromeček. Navštívila hřbitov. Na Štědrý den se těšila na bramborový salát a rybu a hlavně na rozbalování dárečků, které dostala. Měla z nich velkou radost.

Více

Vzkazy