Chci darovat

Věra S., 84 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 50 hod./měs. ~ 6 500 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Březen Chybí 2,4 hodin
Duben Chybí 50 hodin
Květen Chybí 50 hodin
Chybí 102,4 hodin ~ 13 310 Kč
Celkem již bylo darováno: 202 750 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Věry

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu. Každý nový den považuje za štěstí . I když má velmi omezené pohybové možnosti, snaží se, aby byl pokaždé jiný.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodiče již nemá. Finance z pozůstalosti pomalu docházejí a paní Věra potřebuje každý měsíc uhradit 50 hodin asistenční péče.

Příspěvky na asistenční péči zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Jak se má Věra:

Paní Věra všechny zdraví a přeje šťastný nový rok 2018. Paní Věra byla v listopadu pilná, a tak v prosinci neměla tolik práce a užívala předvánoční náladu. Navštívila vánoční trhy a předvánoční akce, které se konaly ve městě. Doma si udělala vánoční výzdobu, společně s asistentkou ozdobila stromeček. Navštívila hřbitov. Na Štědrý den se těšila na bramborový salát a rybu a hlavně na rozbalování dárečků, které dostala. Měla z nich velkou radost.

Paní Věra zdraví své příznivce. Listopad paní Věra prožila převážně doma. U nás na severu v listopadu nebývá pěkné počasí. Paní Věrka však nezahálela a rozhodla se, že upeče cukroví na vánoce. S pomocí asistentky Jarušky má upečené již tři druhy. Na konci měsíce se ve městě konala akce Slet andělů, té se paní Věra zúčastnila a moc se jí tam líbilo. Nakupovala také dárky pod stromeček. Stačí už jen vánoční výzdoba a vánoce mohou přijít.n

Paní Věra všechny zdraví. Daří se jí zase o něco lépe než v září. S pomocí asistentek se pomalinku vrací do stavu před operací. Sice to jde pomaleji, než si paní Věra představovala, ale viditelné výsledky snahy už jdou vidět. Paní Věru potrápil v říjnu její elektrický vozík, rozbil se jí. Několik dnů nemohla vyjíždět ven a měla velký strach, zda půjde opravit. Naštěstí se povedlo a paní Věrka už zase vyjíždí. Její zájem se teď soustředil hlavně na hřbitovy. Před dušičkami chce mít vše krásně upravené. Má v plánu navštívit i Slavětín, kde je pochována část jejích příbuzných. Tak na viděnou v listopadu.

Paní Věra už je měsíc a půl doma z nemocnice. Ještě to bohužel není úplně ono, ale síla se pomalinku paní Věře vrací. Začíná zase jezdit ven, ale potřebuje pomoc asistentky při návratu domů. Paní Věra je z toho nešťastná, ale snažime se jí povzbuzovat. Všichni doufáme, že se její stav ještě postupně zlepší.

Paní Věra bohužel strávila větší část srpna v nemocnici. Podstoupila nezbytný operační zákrok. Paní Věra už je doma, je velmi zesláblá, ale všichni doufáme a vše pro to děláme, aby zesílila. Snad budou příště lepší zprávy.

Více

Vzkazy