Chci darovat

Věra S., 86 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Květen Chybí 19,5 hodin
Červen Chybí 30 hodin
Červenec Chybí 30 hodin
Chybí 79,5 hodin ~ 10 340 Kč
Celkem již bylo darováno: 330 260 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Věry

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

 

Jak se má Věra:

Dobrý den zdraví vás paní Věrka měsíc březen byl  dost náročnější protože začínala epidemie koronaviru která trvá doposud a já doufám že se nám ji podaří úspešně zvládnout. Měly jsme nedostatek roušek a tímto chci poděkovat pani Podolinské za za zaslání roušek. Přeji vám všem hodně zdraví a doufám že to všichni přežijeme Děkuji moc za vaši pomoc. Zdraví vás Věrka

Dobrý den zdraví vás paní Věrka. Mam se dobře ,zatím mě chřipka nezasáhla i když jsem chodila občas ven.V Obchodnim domě  Galerie byl po tři dny čokoládový festival, tak jsem se byla podivat.bylo to zajimave .Už se těším na jaro.Váš příspěvek využívám na zdravotni pomůcky a také mě pomáhají hradit léky které potřebují. Děkuji moc zdraví vás paní Věrka .

Dobrý den zdraví vás paní Věrka měsíc leden jsem dost zůstávala doma protože nebylo moc hezky. Chtěla bych vám moc poděkovat za dárek který jsem obdržela a také za váš příspěvek který využívám na zaplacení osobních asistentů. Ještě jednou moc děkuji .Jinak se těším až bude trochu lepší počasí a budu zase jezdit vic na prochazky parkem. Vaše Věrka

Dobrý den zdraví vás paní Věrka ,měsíc prosinec byl docela náročnější než jiné měsíce odjížděla jsem vánoční trhy ,sháněla nějaké malé dárečky a něco dobrého .Také u nás v obchodním domě byl na Mikuláše čert a anděl bylo to moc hezké. Navštívila jsem na hřbitově maminku s tatínkem a zapálila jim svíčku. Přeji vám krásný nový rok Hodně štěstí a zdraví do nového roku. Děkuji všem .zdraví vás paní Věrka.

Dobrý den Děkuji za vánoční  přáníčko i ja vám přeji Štastné a krasne svátky a do nového roku hodně štěstí a zdraví. Ještě jednou děkuji Vaše Věrka

Více

Vzkazy