Darovat na Křídla pomoci

Věra S., 86 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Říjen Chybí 14,6 hodin
Listopad Chybí 30 hodin
Prosinec Chybí 30 hodin
Chybí 74,6 hodin ~ 9 700 Kč
Celkem již bylo darováno: 350 610 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Věry

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

 

Jak se má Věra:

Dobrý den zdraví vás paní Věrka tento měsíc jsem měla pestrý, byla jsem na módní přehlídce a byla moc hezká. Také jezdím do parku poslouchat Teplický orchestr. Hrají krasně .Mimo jiné jsme měly sraz se svojí třídou. Moc nás už není, sešlo se nás jenom šest. Je škoda že už nám končí léto. Moc vás pozdravuji a Děkuji. Vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka v tomto měsíci jsem spokojena jak je venku krasné počasí jezdím si do parku divat se na labutě a občas si dam zmrzku .také díky vašim příspěvkům jsem si mohla koupit ve zdravotnich pomůckách nové boty.Děkuji za to. Jinak jsem celkem zdravá.přeji vám všem krasné léto.Vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka. Konečne je hezky a mužu jezdit do parku na koncerty a trochu se potěšit s prirodou. Jinak se mám dobře a to také díky vám, že mě přispiváte  na asistenční péči a já si i díky tomu mohu dovolit koupit léky a zdravotní pomůcky, které jsou čím dál dražší a dražší. Moc vám Děkuji .Přeji mnoho zdraví .Vaše Věrka

Dobrý den zdraví vás paní Věrka v měsíci květnu jsem už moc šťastna že mohu už chodit ven do parku nadychat se jarního vzduchu .byla jsem na hřbitově zapálit svíčky svým rodičům. Jsem ráda že jsem nedostala žádnou nemoc.taky bych vám chtěla moc poděkovat za váš příspěvek který mě pomáhá hradit  asistenční péči a mohu si dovolit hradit léky které jsou čim dál dražší a dražší. Přeji vám všem hodně zdraví. A ještě jednou díky. Zdraví vás Věrka

Dobrý den zdraví vás paní Věrka tento měsíc jsem poslouchala vládu a tak jsem nikam nevycházela a byla doma, moje asistentky mě chodili nakupovat a zajišťovat všechno, co bylo potřeba.Taky co jsem zvládala tak jsem sem tam poklidit a nějaký ten šuplík abych nějak zabila čas který jsem trávila doma .Koukala jsem na televizi na pohádky a občas se i učila s dětmi. Těším se až zas budu chodit ven.Pozdravuji vás všechny a přeji pevné zdraví. Vaše Věrka 

Více

Vzkazy