Darovat na Křídla pomoci

Věra S., 88 let

Mozková obrna Potřebuje 30 hod./měs. ~ 3 900 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Únor Chybí 13 hodin
Chybí 13 hodin ~ 1 690 Kč
Celkem již bylo darováno: 408 610 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ VĚRY

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

Jak se má Věra

Dobrý den zdraví vás paní Věrka tento měsíc jsem měla docela dost rušný.Musely jsme připravovat vánoce nakupovali jsme drobné dárečky . Asistentky mě pomohly úplně se vším, strojili jsme stromeček ,balili dárečky,nakupovali pomohli s přípravou vánoční výzdoby i s večeří no prostě kdybych neměla asistencí tak nevim jak bych vše zvládala,vánoce byly moc hezké.chtela bych vám všem popřát do nového roku hodně zdraví a štěstí a lásky vaše Věrka

Dobrý den zdraví vás paní Věrka v měsíci listopadu jsem byla ve Slavětíně dát na hřbitově svíčky a totéž jsem udělala i v Teplicích u svých rodičů. Jinak jsem byla na kontrole u lékaře se svou asistentkou. Vsechno dobře dopadlo. Trošku už se začínám těšit na vánoce na pohádky v televizi. Přeji vám pevné zdraví a hezké prožití vánočních svátků. Vaše Věrka

 

 


Dobrý den zdraví vás paní Věrka. Tento měsíc jsme byli na Čokoládovém Festivalu bylo to moc hezké, dostali jsme i ochutnávku a prodávali dokonce i čokoládové tužky. Také jsem byla na hřbitově protože se blíží dušičky. Jinak je vše při starém, asistentky mě chodí nakupovat a starají, se abych byla v pohodě. Zdraví vás vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás paní Věrka v měsíci září bylo docela dobře u nás v Teplicích se konal v Obchodním centru Jarmark chutí dostával každý jogurty a různé mléčné produkty taky jsem byla s asistentkou u zubaře a paní doktorky.jinak chodime na krátké pochůzky do parku. Teď už se dost ochladilo už začíná podzim. Moc vás všechny pozdravuji.Vaše Věrka.

Dobrý den zdraví vás opět paní Věrka v měsíci srpnu počasí nestálo za nic, stále pršelo a některé koncerty na které jsem se těšila se vůbec nekonaly.Ale přesto jsem jezdila do zámeckého parku divat se na kachničky a na labutě které mají malé labuťky.Moje asistentky me pomáhají doma i venku a občas jdeme na kafíčko do cukrárny. Jinak je všechno při starém. Zdravím Vás všechny, Vaše Věrka

Více

Vzkazy