Chci darovat

Věra S., 85 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 50 hod./měs. ~ 6 500 Kč

„O rodinu jsem přišla, ale optimismus mě i přes vážnou nemoc neopouští.“

Březen Chybí 27,3 hodin
Duben Chybí 50 hodin
Chybí 77,3 hodin ~ 10 050 Kč
Celkem již bylo darováno: 270 770 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh paní Věry

Paní Věra strávila přes sedmdesát let na invalidním vozíku. V 11 letech dostala dětskou obrnu a během pár chvil byla zcela paralyzovaná a odkázaná na pomoc ostatních. Přesto neztratila pozitivní přístup k životu a moc ráda tráví čas ve společnosti.

Je to právě optimismus, který jí pomáhá zmírnit vážnost její nemoci, kterou je postižená hned dvakrát. Trpí totiž takzvaným postpoliomyelitickým syndromem, který způsobuje, že se znovu objevují příznaky původního onemocnění – mozkové obrny. Svaly jí opět ochabují a paní Věra je odkázaná na asistenční pomoc.

Žije zcela sama, rodinu nemá. Finance z pozůstalosti již došly a proto se paní Věra obrátila na Nadační fond Pečovatel s prosbou o pomoc s financováním asistenční péče. Pomáháme tedy paní Věře platit 50 hodin asistenční péče měsíčně prostřednictvím dárců. Asistenčních hodin ale paní Věra potřebuje mnohem více a financuje si je díky příspěvkům od státu.

Asistent zajistí paní Věře pomoc s přesuny na invalidní vozík, osobní hygienou, oblékáním, vařením či úklidem.

Paní Věra je moc ráda, že stále může žít doma ve svém přirozeném prostředí, které má tak ráda.

 

Jak se má Věra:

Opět vás pěkně zdravím tento měsíc jsem slavila narozeniny, ktere jsem si pěkně uzila.S pomocí asistentek jsem udelala krasné pohoštění. Dostala jsem plno dárků a květiny. Hezky jsme to oslavily.Jinak když je dobré počasí jezdím ven na procházku. Zdraví vás Věrka.

Dobrý den přeji všem hodně štěstí a zdraví a úspěchů do nového roku zvlášť Děkuji za krásný dárek k vánocům. Prosinec jsem prozila velmi dobře bylo zde několik akcí kterých jsem se zúčastnila ,slet andělů z obchodního domu na náměstí, strasidelni čerti až z Německa, vánoční trhy. Jinak se mám dobře, všechny vás zdravím, Vaše Věrka.

Dobrý den paní Věra vás všechny moc pozdravuje má se dobře moc se těši na vánoce, peče cukroví a vymýšlí drobné dárky pod stromeček. Také byla u kadeřnice aby byla hezká na nový rok. Moc vám děkuje za Váš příspěvek. S pozdravem p.Věrka

Zdraví vás paní Věra tento měsíc navštívila hřbitov ve slavětíne nad ohří kde má svuj rodinný hrob kromě rodičů kteří jsou v Teplicích.jinak je spokojena, počasí nám preje takže mohu  každý den jezdit venku a zjišťovat co je kde nového zdraví mě zatím slouzi a tak vám mnohokrát děkuji za Vaše příspěvky. Zdraví vás Věrka

Dobrý den pozdravuje vás paní Věra, tento měsíc využívala ještě krásného počasí a jezdila do parku a zamecke zahrady.28.9.se zúčastnila oslav  Dne seniorů v Šanovské mušli kde byl pěkný kulturní program přeje všem krásný den Věrka.

Více

Vzkazy