Chci darovat

Zuzana K., 56 let

Alzheimerova choroba Potřebuje 80 hod./měs. ~ 10 400 Kč

\"Jedinou naší nadějí je teď tento nadační fond.\" říká rodina

Květen Pokryto
Červen Pokryto
Na příští měsíce pokryto
Celkem již bylo darováno: 78 790 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

PŘÍBĚH PANÍ ZUZANY

Naše maminka se jmenuje Zuzana. Vystudovala VŠCHT a pracovala v několika firmách, kde celou dobu aktivně používala počítač a různé PC programy. Byla vdaná a vychovala dvě děti. Maminka mluvila plynně anglicky a italsky a vedla kurzy angličtiny a italštiny.

Jejím zájmem se později stala historie Prahy, kterou začala sama studovat a později i po Praze aktivně prováděla turisty, kterým popisovala bohatou historii v angličtině a italštině. Maminku si hned všichni oblíbili pro její neustálý úsměv a vřelou komunikaci s lidmi.

Časem se začaly dít zvláštní věci, maminka se přestala umět vyjadřovat, trvalo ji dlouho, než byla schopna něco důležitého sdělit. Neuměla najít základní věci v počítači, se kterým předtím běžně pracovala. Několikrát po telefonu odsouhlasila nesmyslný telefonní tarif. Její syn si všiml, že začala hubnout a po krátkém pátrání zjistil, že si neumí uvařit.

Tento stav trval pár let, protože na první pohled nebylo na mamince nic znát. Obavám syna nechtěl nikdo věřit, a bohužel ani maminka sama.

Mezitím se podařilo maminku dostat k lékaři, respektive k lékařům, na různá vyšetření. V té době syn ještě studoval vysokou školu a vozil maminku po vyšetřeních. Než se dospělo k výsledkům od lékařů, maminku navštěvoval téměř každý den.

Pak přišel výsledek, a to Alzheimerova choroba, což byla rána pro celou rodinu. Nikdo tomu nechtěl věřit, vždyť jí bylo teprve 53 let.

O maminku se kromě milých pečovatelek nyní stará syn Michal s přítelkyní Eliškou, dcera Martina, maminky sestra Hanička a maminky kamarádka Zuzka.

Nedávno se musely navýšit hodiny pečovatelek, bez kterých by se maminka neoblékla, nevzala si léky, nevyčistila zuby, neosprchovala, nenajedla a v poslední době ani nedošla na toaletu.

Jelikož má naše maminka velmi nízký věk na Alzheimerovu chorobu, nebylo by jednoduché ji umístit do ústavu, kde by se mohla začít rapidně zhoršovat. Bohužel by nám to nedovolila ani finanční situace. Ale i přesto si přejeme maminku udržet co nejdéle v pohodě v jejím známém prostředí.

Maminka má ráda svůj klid, kdy může vyjít na zahradu se svoji kočičkou a s milými pečovatelkami popíjet kávu, jít na výlet, nebo si jen tak povídat. Potřebuje každodenní společnost, aby nepřestala umět komunikovat a necítila se osamělá. Alzheimerova choroba není jen o zapomínání, je i o úzkostech, pocitech smutku, strachu a celkové dezorientaci v čase i mysli. Říká se, že Alzheimer krade nejen věci, ale hlavně duši.

Aktuální situace si žádá navýšení hodin, kdy jsou pečovatelky s maminkou přes týden od rána do večera a toto pečování je potřeba zajistit i na víkendy, které již nejsme schopni pokrýt.

Jedinou naší naději je teď tento nadační fond, ve který vkládáme velkou důvěru a doufáme, že se najde někdo, koho tento příběh alespoň trochu osloví.

Zuzky rodina

Jak se má Zuzana:

V únoru jsme se během některých dnů místo obvyklé sněhové nadílky dočkali počasí, které je typické spíše pro jaro. Díky tomu jsme s mamkou mohli trávit více času na procházkách s pečovatelkami ale i během návštěv kamarádek a rodiny. Maminka se těšila dobré náladě, a tak šlo o příjemně strávený společný čas.

V měsíci únoru jsme podobně jako v měsíci lednu čerpali přes 220 hodin péče pečovatelek z Heweru, s úctou za tuto nejednoduchou možnost děkujeme. Děkujeme také dárcům a nadaci, kteří nás podpořili úhradou 80 hodin.

Zuzky rodina.

V novém roce se mamince daří celkem obstojně, jen řeč se trošku horší. Pečovatelky jsou skvělé a se vším pomáhají, berou mamku na procházky a pomáhají s důležitou aktivizací. Ke konci ledna se u mamky objevila milá návštěva, kterou byly kamarádky z práce. Společně strávené dopoledne bylo plné vzpomínek, příběhů a dobré nálady. Znovu děkujeme celému Pečovateli a zejména dárcům, kteří pomáhají mamku držet v domácím prostředí.

Zuzky Rodina.

Maminka Zuzka trávila předvánoční čas díky skvělým pečovatelkám tradičními aktivitami, jako je pečení perníčků nebo návštěva vánočních trhů v doprovodu rodiny. Štědrý den a vánoční svátky strávila u svojí dcery Martiny, kde se během svátků sešla celá rodina. Moc si vážíme péče pečovatelek, které mamince velmi pomáhají a udržují ji neustále v pozitivní náladě.

Přejeme všem sponzorům i pečovatelkám vše nejlepší do nového roku.

Zuzky rodina

Drazí přátelé,

Už je to měsíc, co jsem se objevila tady na stránkách Pečovatele, a od té doby nabraly rychlý spád. Zahřálo mě u srdce, kolika z vás není moje soužití s Henrym (tak přezdívám své nemoci) lhostejné, a pomáháte mě i mé rodině tím, že se podílíte na zajištění mé celodenní péče. A za to vám patří naše vřelé poděkování.

A tak, díky vám, mám celý den u sebe společnost. Pečovatelky mi pomáhají od té chvíle, co se probudím až do té chvíle, než jdu spát. Teď, když nebývám doma sama, už se necítím tolik osaměle.

Užívám si předvánoční čas u hořícího krbu ve svém malém domku, kterému mí přátelé říkají hobití, a těším se na vánoční shledání s celou svou rodinou.

Přeji vám klidné prožití adventního času beze shonu a stresu.

Více

Vzkazy