Darovat na Křídla pomoci

Vladimír K., 64 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 50 hod./měs. ~ 6 500 Kč

„Díky asistenci mohu mezi lidi a necítím se tak sám“.

Květen Chybí 46 hodin
Červen Chybí 50 hodin
Červenec Chybí 50 hodin
Chybí 146 hodin ~ 18 980 Kč
Celkem již bylo darováno: 290 370 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Vladimíra

Jmenuji se Vláďa. Narodil jsem se v Teplicích před téměř 60 lety, maminka tam působila jako učitelka. Mám ještě o rok staršího bráchu. Vykoukl jsem na svět o dva měsíce dřív, nejspíš jsem se nemohl dočkat, co mě tu čeká. Ale po krátké době jsem zjistil, že to nebylo úplně nejmoudřejší rozhodnutí, neboť mamce v nemocnici řekli, že mám DMO.

Zhruba do mých 5 let se o mě starala hlavně moje babička s dědou. Protože v té době byla mateřská jen 4 měsíce a já jsem potřeboval nepřetržitou péči, odvezla mě mamka k babičce do Prahy. Po rozvodu se mamka odstěhovala zpátky ke svým rodičům do Prahy, kde se o mě společně s nimi starala. Po jejich úmrtí o mě pečovala sama. V současnosti a vzhledem k jejímu vysokému věku, ke mně nyní dochází asistentky. Někdy mně také vypomáhá kamarád, nebo můj starší bratr. Ten ale nemůže chodit často, protože není místní. Tátu jsem prakticky neznal. Vyrůstal jsem bez jeho podpory a jeho nepřítomnost mému životu také neprospěla. Na své dětství nemám moc dobré vzpomínky. Mnoho času jsem také trávil v nemocnicích a různých léčebných zařízeních.

Ve 14 letech jsem prodělal operace zkrácených podkolenních šlach, o 2 roky později následovaly další operace klenby levé a pravé nohy. V roce 2000 opět operace klenby obou chodidel. Ze začátku jsem jezdil na tříkolce i do školy, později byl nutný vozík.

Momentálně bydlím sám. Celý život se přemísťuji pomocí speciálně upravených berlí. S velkými obtížemi se obléknu, nejtěžší je pro mě oblékání ponožek, kalhot a bot. Přesun na toaletu je také velmi náročný, jelikož mám silnou bolest v levém koleni, která se ozývá skoro při každém kroku. Do vany se dostanu jedině díky elektrickému vanovému zvedáku. Bez něj bych se do vany, ani z ní, nedostal. Ale i tak se ještě musím chytit madla, abych vůbec vylezl. Celý tento proces je pro mě velice náročný i z časového hlediska. Obědy mi dovážejí, nebo mi je maminka připraví. Když jsem byl mladší, tak jsem tyhle úkony zvládal lépe. V současné době je situace úplně jiná, bohužel horší.

Pomoc potřebuji zejména doma, nebo jako doprovod na poštu, k lékaři, do obchodu, nebo jen tak na procházku. V současné době se sám bez něčí pomoci ven nedostanu, proto je pro mě velmi povzbuzující možnost občas se dostat ven z bytu.

Tenhle svět by mě bavil a naplňoval mnohem víc, kdyby DMO v prvé řadě neexistovala, jelikož hodně omezuje život člověka, ale protože tomu tak není, byl bych velice rád, kdybych mohl být více a častěji s lidmi. V minulosti jsem chodil ven o berlích sám. V současné době to už bohužel není možné, když potřebuji nebo chci jít ven, je nutné, aby mně u toho vždy někdo asistoval. Ven se teď dostanu hlavně díky asistentkám.

Z čeho se těším? Někdy mám pocit, že z ničeho, ale snažím se být pozitivní. Rád se dívám na romantické, rodinné filmy i filmy pro pamětníky. Dřív jsem hodně rád četl, teď už tolik nečtu. Mojí nemalou radostí je kontakt s asistentkami, rád si s nimi povídám, dodává mně to větší radost a chuť do života. Ale z finančních důvodů si sám nemohu dovolit asistenci tak často, jak bych potřeboval.

Jsem proto opravdu moc rád, že si díky NF Pečovatel mohu dovolit častější asistence, abych měl větší možnost být mezi lidmi a necítil se tak sám. Je to pro mě velice důležité, protože bez něčí pomoci nemám šanci se někam dostat. Děkuji.

Vláďa

Jak se má Vladimír

Moji milí dárci,

moc Vám děkuji za Vaši pomoc, které si velmi vážím.

Tento měsíc nebyl zrovna bohatý na události oproti únoru, kdy jsem navštívil například zubaře nebo kadeřnictví. V tomto měsíci jsem většinou seděl na vozíku, nebo ležel, když nepočítám několik návštěv, které mě samozřejmě povzbudili. Mohlo jich být i víc, kdyby jsem obvolal další přátelé. Jenže jsem to neudělal, protože jsem se necítil nejlépe po zdravotní stránce. Takže jsem si někdy něco přečetl a hlavně jsem se díval na různé filmy a seriály, aby mě ten čas lépe uběhl a já jsem se nějak zabavil. Když člověk jenom sedí nebo leží, tak to může být docela frustrující. Ale, stále se nevzdávám a mám naději, že se všechno zlepší.

Přeji Vám hezké prožití Velikonoc, hodně zdraví, radosti a vše dobré.

S pozdravem

Váš Vláďa

 

Dobrý den, moji milí dárci. Tak se Vám zase hlásím. Tentokrát jsem měl vcelku plodný měsíc,navštívil jsem holiče, zubaře,takže jsem se s asistencí dostal z domu. Konečně se nám oteplilo, dá se chodit na procházky do Centra,do parku apod. Když svítí slunce,hned je vše veselejší. Také jsem si od přestěhování pomalu nechal vybalit knihy a snažím se hodně číst a trénovat paměť, abych úplně nezakrněl. S hezkým počasím mám více energie na různá cvičení. Doufám,že Vám všem se daří dobře po všech stránkách a přeji Vám ať to i nadále vydrží…….Půjdu se nadýchat čerstvého vzduchu a pozorovat lidi, což je má oblíbená činnost. Opatrujte se a děkuji za přízeň. Vláďa Kozman.

Dobrý večer milí dárci,

omlouvám se, že jsem Vás zanedbával, ale na načátku roku mě skolila viróza a do teď jsem se s ní potýkal. Pár mých vycházek po obchodech a lékařských zařízeních, které jsem mohl podniknout díky asistenci, tomu možná nepomohlo, ale jsem rád, že jsem se dostal ven a moc mě to povzbudilo. Líbilo se mi vidět venku lidi, zažít nové vjemy a samozřejmě si dát něco dobrého.

Jinak u mě není nic moc nového, snažím se fungovat a těším se z každého nového dne a hezkého počasí. Občas mi přišla návštěva, což mi udělalo radost.

Moc Vám děkuji za Vaši přízeň a příště už přidám i nějaké foto. 🙂

Mějte se fajn, přeji vám pevné zdraví a klidné dny. V Kozman

Dobrý povečer,moji milí dárci. Máme tady nový rok a doufám konečně pomalu konec zimy. Jak jste si užili svatky Vánoční? Já v klidu a teple domova,ven jsem se neodvážil,protože mi prokluzují kolečka u vozíku a i pro asistenty to byla docela bojovka……To byla legrace , párkrát jsem se ven dostal , do OC Černý Most , mezi lidi a nasát sváteční atmosféru . Nyní opět poctivě obíhám poviné lékařské kolečko , abych byl jakž takž v pořádku. Když vysvytne slunko užívám si s doprovodem procházku v parku a již netrpělivě vyhlížím jaro. Chtěl bych Vám mnohokrát poděkovat za sebemenší dary,bez Vás by to pro mne bylo mnohem složitější. Přeji všem klidný večer a zase napíši. V. Kozman

Více

Miroslav Hrabě

herec a moderátor

Vystudoval jsem DAMU v Praze, hraji v divadle Radka Brzobohatého a v divadle Hybernie. Hrál jsem například v pohádce Nejkrásnější hádanka, Princ a já 2, v seriálu Gympl, Světla pasáže, nebo v adrenalinové soutěži Pevnost Boyard.

Proč jsem patronem?

„Nadační fond Pečovatel je fond, který pomáhá přehledně a jeho systém podpory je rychlý a efektivní.“

www.miroslavhrabe.cz
patron

Vzkazy