Darovat na Křídla pomoci

Vladimír K., 62 let

Dětská mozková obrna Potřebuje 35 hod./měs. ~ 4 550 Kč

„Díky asistenci mohu mezi lidi a necítím se tak sám“.

Únor Pokryto
Březen Chybí 21,5 hodin
Duben Chybí 35 hodin
Chybí 56,5 hodin ~ 7 340 Kč
Celkem již bylo darováno: 154 510 Kč Každých 130 Kč odpovídá 1 hodině péče.
Chci darovat

Příběh Vladimíra

Jmenuji se Vláďa. Narodil jsem se v Teplicích před téměř 60 lety, maminka tam působila jako učitelka. Mám ještě o rok staršího bráchu. Vykoukl jsem na svět o dva měsíce dřív, nejspíš jsem se nemohl dočkat, co mě tu čeká. Ale po krátké době jsem zjistil, že to nebylo úplně nejmoudřejší rozhodnutí, neboť mamce v nemocnici řekli, že mám DMO.

Zhruba do mých 5 let se o mě starala hlavně moje babička s dědou. Protože v té době byla mateřská jen 4 měsíce a já jsem potřeboval nepřetržitou péči, odvezla mě mamka k babičce do Prahy. Po rozvodu se mamka odstěhovala zpátky ke svým rodičům do Prahy, kde se o mě společně s nimi starala. Po jejich úmrtí o mě pečovala sama. V současnosti a vzhledem k jejímu vysokému věku, ke mně nyní dochází asistentky. Někdy mně také vypomáhá kamarád, nebo můj starší bratr. Ten ale nemůže chodit často, protože není místní. Tátu jsem prakticky neznal. Vyrůstal jsem bez jeho podpory a jeho nepřítomnost mému životu také neprospěla. Na své dětství nemám moc dobré vzpomínky. Mnoho času jsem také trávil v nemocnicích a různých léčebných zařízeních.

Ve 14 letech jsem prodělal operace zkrácených podkolenních šlach, o 2 roky později následovaly další operace klenby levé a pravé nohy. V roce 2000 opět operace klenby obou chodidel. Ze začátku jsem jezdil na tříkolce i do školy, později byl nutný vozík.

Momentálně bydlím sám. Celý život se přemísťuji pomocí speciálně upravených berlí. S velkými obtížemi se obléknu, nejtěžší je pro mě oblékání ponožek, kalhot a bot. Přesun na toaletu je také velmi náročný, jelikož mám silnou bolest v levém koleni, která se ozývá skoro při každém kroku. Do vany se dostanu jedině díky elektrickému vanovému zvedáku. Bez něj bych se do vany, ani z ní, nedostal. Ale i tak se ještě musím chytit madla, abych vůbec vylezl. Celý tento proces je pro mě velice náročný i z časového hlediska. Obědy mi dovážejí, nebo mi je maminka připraví. Když jsem byl mladší, tak jsem tyhle úkony zvládal lépe. V současné době je situace úplně jiná, bohužel horší.

Pomoc potřebuji zejména doma, nebo jako doprovod na poštu, k lékaři, do obchodu, nebo jen tak na procházku. V současné době se sám bez něčí pomoci ven nedostanu, proto je pro mě velmi povzbuzující možnost občas se dostat ven z bytu.

Tenhle svět by mě bavil a naplňoval mnohem víc, kdyby DMO v prvé řadě neexistovala, jelikož hodně omezuje život člověka, ale protože tomu tak není, byl bych velice rád, kdybych mohl být více a častěji s lidmi. V minulosti jsem chodil ven o berlích sám. V současné době to už bohužel není možné, když potřebuji nebo chci jít ven, je nutné, aby mně u toho vždy někdo asistoval. Ven se teď dostanu hlavně díky asistentkám.

Z čeho se těším? Někdy mám pocit, že z ničeho, ale snažím se být pozitivní. Rád se dívám na romantické, rodinné filmy i filmy pro pamětníky. Dřív jsem hodně rád četl, teď už tolik nečtu. Mojí nemalou radostí je kontakt s asistentkami, rád si s nimi povídám, dodává mně to větší radost a chuť do života. Ale z finančních důvodů si sám nemohu dovolit asistenci tak často, jak bych potřeboval.

Jsem proto opravdu moc rád, že si díky NF Pečovatel mohu dovolit častější asistence, abych měl větší možnost být mezi lidmi a necítil se tak sám. Je to pro mě velice důležité, protože bez něčí pomoci nemám šanci se někam dostat. Děkuji.

Vláďa

Jak se má Vladimír

Milí přátelé,

vím, že už delší čas jsem nenapsal žádný příspěvek, ale pokusím se to vysvětlit. Už nějakou dobu ztrácím chuť do života, jenže mně hned nedošlo čím to je. Vnímal jsem jen, že jsem unavený a bez nálady a chuti cokoli dělat. Jedním z těch důvodů byla častá samota a ubíjející stereotyp a tím druhým důvodem byl můj zdravotní stav, který se neustále zhoršoval.

Nejdřív to byla ta růže na pravé noze, takže díky otokům už 4 roky nemůžu jít sám ven, pak mě začalo bolet levé koleno na které jsem se nemohl postavit, takže jsem se nemohl dostat bez pomoci na WC, nebo do koupelny, či ložnice. Jsou tam úzké zárubně a vozíkem se tam nedá projet. S tím, že budu na vozíku se před lety nepočítalo. Pak mě začalo zlobit pravé koleno, do toho se mi zhoršily hemoroidy a aby toho nebylo málo, začala mě bolet tříselná kýla na pravé straně, která už měla být operovaná, ale operace byla 2x odložena vzhledem k té růži. Potom jsem prodělal kovid, který způsobil, že jsem nebyl a stále ještě nejsem schopen vlézt si sám do postele (hodně mě oslabil) a nakonec se mi na levé noze udělal bércový vřed spolu se zánětem močových cest. Takže jsem se zrovna teď zrovna vrátil z nemocnice.

Moji milí, rozepsal jsem se tady tak proto, abyste měli představu, jak zoufalý jsem byl a proč jsem přestal přidávat nové příběhy. A v těchto dnech mi taky došlo, že se mi vlastně ani nechtělo žít a že takový postoj je hodně nebezpečný. Teď se ho snažím změnit, ale není to vůbec snadné. Ale uvědomil jsem si, že člověk by se neměl nikdy vzdávat, ať už jsou okolnosti jeho života jakékoli.

Co povědět na závěr? Asi jen to, že zdraví je jeden z nejcennějších darů, který každý člověk dostal zdarma do vínku a měl by si ho vážit a opatrovat a né s ním hazardovat.

Mějte se moc hezky a buďte zdraví.

Váš Vláďa

Milí dárci, moc vás všechny zdravím a myslím na vás a doufám, že se máte dobře a léto trávíte podle svých představ.

Já si léto moc neužívám, protože mám neustále nějaké zdravotní komplikace a buď jezdím na vyšetření do nemocnice, nebo ležím doma na posteli, což mě na náladě moc nepřidá, spíše naopak. Kdyby to šlo, tak bych nejradši vyrazil na nějakou hezkou dovolenou. Doufám že se má situace bude lepšit a já budu mít lepší náladu.

Milí dárci moc si cením vašich příspěvků za které vám moc děkuji. 🙂

Opatrujte se a mějte se krásně

Zdraví vás Vláďa

 

Milí dárci,

moc Vás všechny  zdravím. Jak se Vám daří? Věřím, že jste všichni v pořádku a hlavně zdraví.

Já se mám docela fain. Snažím se myslet pozitivně, i když je to někdy náročnější. Noha se pomalu lepší.

Jsem velmi vděčný za Vaši pomoc a Vám za ni děkuji.

Dávejte na sebe pozor, přeji hezké zimní dny

Vláďa

Moc Vás všechny zdravím,

Jak zvládáte tuhle těžkou dobu? Doufám, že jste všichni v pohodě a hlavně zdraví. To je teď nejdůležitější.

Co je u mě nového?  Mám jednu nemilou novinku.  V červnu  mi odoperovali tříselnou kýlu na levé straně a nedávno mi ji zjistili na pravé. To je k neuvěření, že?

Byla mi doporučena operace, ale  vzhledem k současné situaci mě odmítli přijmout. Snad se situace brzy zlepší a budou mě moci operovat.

Jinak se snažím být v pohodě, nestresovat se a radovat se z maličkostí. Mám velkou radost, když jen třeba svítí slunce.

 

Chci Vám velmi poděkovat za pomoc a podporu. Buďte na sebe opatrní a mějte se rádi.

 

Vláďa 🙂

Vážení dárci,

jak trávíte léto? Doufám, že příjemně a že jste všichni v pohodě. To Vám moc přeju.

Já se mám docela dobře. Pokud to jde, tak vyrážím s asistentkami na příjemnou procházku, vždy jedu na vozíku. Venku jsem velice rád, hodně mě to nabíjí. Je to více než 3 roky, co jsem prakticky pořád doma. O  to více mě těší, když můžu ven. 🙂

Chci Vám velmi poděkovat za finanční pomoc a podporu jako takovou. Vážím si toho.

Mějte se krásně, užívejte léto 🙂

Vláďa Kozman

Více

Miroslav Hrabě

herec a moderátor

Vystudoval jsem DAMU v Praze, hraji v divadle Radka Brzobohatého a v divadle Hybernie. Hrál jsem například v pohádce Nejkrásnější hádanka, Princ a já 2, v seriálu Gympl, Světla pasáže, nebo v adrenalinové soutěži Pevnost Boyard.

Proč jsem patronem?

„Nadační fond Pečovatel je fond, který pomáhá přehledně a jeho systém podpory je rychlý a efektivní.“

www.miroslavhrabe.cz
patron

Vzkazy